мережа агентств нерухомості

Наша праця - заради Вашого комфорту.
+38 (067) 674-17-18
+38 (032) 243-15-14
orenda@vash-comfort.com

Категорії

Пошук об'єктів

Договір найму житла

Договір найму  житла.

Юридичні тонкощі укладення договору оренди житла.На сьогоднішній день у великих містах однією з найбільш поширених угод є договір оренди житла. Незважаючи на це, практика показує, що ні орендар, ні орендодавець добре не уявляють що саме  в цьому договорі має бути відображено. Функції складання такого важливого документа зазвичай беруть на себе ріелтори, які мало розбираються в юридичних тонкощах договірних відносин. Та й у договорі на одну сторінку, який брокери готують, в орендодавця зазвичай купа прав, а в орендаря - лише обов'язки вести себе настільки добре, щоб не бути вигнаним з житла в будь-який зимовий день.

Які істотні умови договору найму житла мають міститися в документі? На яких підставах в нього можуть бути внесені зміни і яка практика його розірвання?

Зміст договору оренди
Відповідно до ЦКУ, за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.
Цей договір є двостороннім, оскільки породжує права і обов'язки як для орендаря, так і для орендодавця. Причому він може бути реальним (укладеним за фактом передачі ключів від квартири) і консенсуальним (з моменту підписання договору). Крім того, договір є оплатним, оскільки рідко передбачає безоплатність проживання та безкорисливість з боку орендодавця.


Розірвання договору найму житла


Згідно  ЦКУ, наймач житла має право за згодою інших осіб, які постійно проживають разом з ним, в будь-який час відмовитися від договору найму, попередивши про це наймодавця в письмовому вигляді за три місяці. Якщо наймач звільнив помешкання без попередження, наймодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за ці три місяці, якщо доведе, що він не міг укласти договір найму житла на таких самих умовах з іншою особою.
Відмовитися від договору найму в будь-який час наймач має право, якщо житло стало непридатним для постійного проживання в ньому. Крім того, договір найму може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі:
    1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий термін, а при короткостроковому наймі (тобто до року) - понад двох разів;
    2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.